Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt wykonania izolacji z wełny celulozowej:

W przypadku stropów płaskich jest to najczęściej koszt 135 PLN za m3 czyli warstwa 25 cm na jednym metrze kwadratowym to 33,75 PLN ( materiał +robocizna). Ostateczna cena może być mniejsza w zależności od wielkości ocieplanej powierzchni oraz producenta materiału.

Czy można ocieplić strop wdmuchiwaną wełną celulozową lub mineralną?

Tak. Wełna celulozowa świetnie sprawdza się jako izolacja stropów płaskich. Ponieważ jest w formie granulatu doskonale pokrywa powierzchnie tworzyć jednorodną warstwę izolacji.

Czy można stosować wełnę celulozową/mineralną na podwieszanych sufitach typu karton gips ?

Tak. Jest to bardzo często stosowana metoda ocieplania sufitów karton gipsowych ze względu na niską masę izolacji ok 30 kg/ m3 dodatkowo za pomocą metody wdmuchiwania doskonale pokrywa nierówne powierzchnie, które jest niezwykle ciężko ocieplić za pomocą ręcznego układania izolacji.

Jaką grubość izolacji stosuję się na sufitach karton gipsowych?

Przy obecnych normach izolacyjnych minimalną grubość izolacji to ok.25 cm ( w zależności od rodzaju materiału) Nie mniej jednak duża grupa klientów, którym zależy na wysokiej izolacyjności np. w przypadku domów pasywnych lub niskoenergetycznych stosuje warstwę nawet 40-50 cm na ostatniej kondygnacji

Czy można stosować metodę wdmuchiwania do naprawy źle wykonanych izolacji?

Tak . Metoda wdmuchiwania jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku naprawy źle położonej izolacji pod karton gipsem lub np. izolacji zniszczonej przez kuny.

Czy izolacja z wełny celulozowej jest używana do ocieplania nowo powstałych budynków i jaka jest jej przewaga nad innymi rodzajami ocieplenia?

Wełna celulozowa posiada dwie wyróżniające ją właściwości w porównaniu z wełną i pianką. Po pierwsze świetnie spisuje się lat latem tzn w przypadku włókien celulozowych są one doskonałym izolatorem zarówno od ciepła jak i zimna, po drugie wełna celulozowa nie wymaga stosowania dodatkowej paroizolacji, ponieważ ma zdolność do pochłaniania, ale również oddawania wilgoci przez co doskonale chroni konstrukcję budynku.

Czy wełna celulozowa/ mineralna może być stosowana na stropach, na których jest położona instalacja elektryczna oraz rekuperacja

Tak . Jest to materiał, który bardzo często jest wybierany przez klientów ze względu na możliwość dokładnego przysypania istniejących instalacji co daję możliwość stworzenia jednolitej bez spoinowej izolacji.

Czy można ocieplać metodą wdmuchiwania nowe poddasza lub ściany z karton gips?

Tak. Metoda jest stosowana w ocieplaniu nowych poddaszy także domów szkieletowych i ścian działowych.

Czy wełna celulozowa ma dobre właściwości akustyczne?

Tak wełna celulozowa ma bardzo dobrze właściwości akustyczne, lepsze niż większość wełn mineralnych dostępnych na rynku. Współczynnik αw wynosi 1.00 dla warstwy 10 cm. Osiągnięcie takiego samego wyniku w przypadku tradycyjnej wełny mineralnej może wymagać zastosowania nawet 30-40 cm izolacji

Jaki jest współczynnik przenikalności Lambda wełny celulozowej?

Lambda 0,037/0,038 W/mK